• بیرجند، میدان آزادی، خیابان آزادی، نبش تقاطع اول
  • 056-32314000

بایگانی‌های مطالب آموزشی | دفتر توانمندسازی کودک خراسان جنوبی | بیرجند

كاردرماني ازطريق بازي

‍ با سلام به خوانندگان مطالب آموزشي صفحات مجازي مرتبط با كلينيك كاردرماني توانمندسازي كودك بيرجند در اين يكسال كه از فعاليت آگاه سازي در قالب نوشتن مطالب آموزشي كه داشته ايم، همان طور كه يكي از اهداف تيم همكاران حرفه اي ما در كاردرماني تخصصي كودك مطالعه ي منابع و كتب كاردرماني دركنار كار …..

كاردرماني در باشگاه مغز ١

جلب مشاركت كودك براي نقاشي كشيدن هاي با تكميل تقارن دار يا فعاليت هاي ديگر داراي تكميل تقارن دار كه جزء فعاليت هاي باشگاه مغز نيز محسوب مي شود مهم است چرا كه در انجام آن فعاليت، ارتباط بين طرف راست و چپ مغز كودك اتفاق مي افتد همچنين اين فعاليت حركتي-شناختي، مي تواند به …..

مداخله زودهنگام

  کودک خیلی زود پس از تولد، ويژگي هاي خود را نشان خواهد داد و مهارت هایی مانند خیره شدن به اشیا، ارتباط برقرار کردن به صورتی که او اين را بخواهد نشان دهد كه به آغوش گرفته شود و نق زدن در زمان غذا خوردن را توسعه خواهد داد. اگر چه کودکان با سرعت …..

كفش كودك و كاردرماني

يكي از مشاوره هاي خوبي كه كاردرمانگران، كارشناسان ارتوپدي فني و فيزيوتراپيست ها مي توانند دراختيارتان قرار دهند درمورد توصيه هاي مربوط به انتخاب كفش كودك تان است. كاردرمانگران بخصوص به منظور فراهم آوردن تحريك حس عمقي، تقويت عضلاني اندام تحتاني و برانگيختن واكنش هاي تعادلي و مربوط به وضعيت بدني صحيح گاهي توصيه به …..

فعاليت در سطوح عمودي

معمولا وقتي مديران مراكز اموزشي پيش دبستاني از ما بعنوان كاردرمانگران كودك براي ارائه ي فعاليت هاي هدفمند و ايده دادن جهت طراحي فضاي آموزشي دعوت به حضور در محيط هاي آموزشي شان مي كنند يكي از توصيه هاي ما استفاده و درنظرگرفتن هرگونه سطوح عمودي در يك نقطه از مركز و روش‌های خلاقانه برای …..

يادگيري رياضي

احتمالا در پيش دبستان ديده ايد كه كودكان از انگشتان خود براي شمارش استفاده مي كنند. شمردن با انگشت به كودكان براي بيان اعداد کمک کرده و درآينده بر توانايي انجام مسائل علم حساب تاثير خواهد گذاشت. توانايي شمردن معمولا در كنار رشد و تحول مهارت حركتي ظريف اتفاق مي افتد. و در بسياري از …..

انتخاب اسباب بازي

٨ معیار برتر برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب ۱٫ به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که به‌جای يك سرگرمی منفعل، تشویق به بازی فعالانه کند. ۲٫ اسباب‌بازی‌های ساده‌ای انتخاب کنید که بتوان از آن‌ها به روش‌های مختلف استفاده کرد ۳٫ اسباب‌بازی‌های بي خطر و بادوام را انتخاب کنید. ۴٫ اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که برای کودکتان جذاب …..

رفتارهاي چالشي

آموزش بهنگام کودکی رفتارهای چالشی را چگونه تعریف می‌کنید؟ باربارا کیسر ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ پرسش رفتارهای چالشی را چگونه تعریف می‌کنید؟ پاسخ “رفتارهای چالشی” تبدیل به یک واژه شده كه همه‌جا از آن استفاده مي شود. اگر عبارت “رفتار چالشی” را گوگل کنید، صدها نتیجه به دست خواهد آمد. هرکدام از ما روش منحصربه‌فردی برای …..

كاردرماني در مدرسه

١٠ علامت قابل مشاهده در کودک  يا دانش آموز که ممكن است به مداخلات کاردرمانگر نیاز پيدا كند نویسنده : آن اشمیت کارِ یک معلم زمانی که تلاش می‌کند تا به هر دانش‌آموز و چالش‌های خاصی که هر یک دارند، کمک کند، بسیار پرزحمت می‌شود. در جهت کمک به دانش‌آموزان برای غلبه بر چالش‌هایشان و …..

آگاهي بدني

. بعضي از علائمي كه ممكن است مربوط به ضعف آگاهي بدني يا در اصطلاح ضعف سيستم جنبشي در كودك بشود را در اينجا و براساس رسالت اين صفحه مجازي كه مبني بر آگاه سازي شما داريم، متذكر مي شويم البته ممكن است در صورت مشاهده ي اين رفتارها نياز به ارزيابي كاردرماني هم باشد …..

توانمندسازی خانواده برای توانمندسازی کودک

آخرین به روزرسانی ها


كاردرماني ازطريق بازي

كاردرماني ازطريق بازي

‍ با سلام به خوانندگان مطالب آموزشي صفحات مجازي مرتبط با كلينيك كاردرماني توانمندسازي كودك بيرجند در اين يكسال .....

مشاهده
كاردرماني در باشگاه مغز ١

كاردرماني در باشگاه مغز ١

جلب مشاركت كودك براي نقاشي كشيدن هاي با تكميل تقارن دار يا فعاليت هاي ديگر داراي تكميل تقارن دار كه جزء فعاليت هاي .....

مشاهده
مداخله زودهنگام

مداخله زودهنگام

  کودک خیلی زود پس از تولد، ويژگي هاي خود را نشان خواهد داد و مهارت هایی مانند خیره شدن به اشیا، ارتباط برقرار .....

مشاهده
كفش كودك و كاردرماني

كفش كودك و كاردرماني

يكي از مشاوره هاي خوبي كه كاردرمانگران، كارشناسان ارتوپدي فني و فيزيوتراپيست ها مي توانند دراختيارتان قرار دهند .....

مشاهده