نرم افزار گفتاردرماني

‍ 📌زبان انسان مهارت پیچیده ای است که تعریف ساده ای از آن وجود ندارد و علاوه بر آن دارای اَشکال متعددی مانند گفتار، نوشتار و یا علامت می باشد. یکی از راه های بررسی پیچیدگی های زبان شناسایی دامنه مشخصه هایی است که ویژگی آن را توصیف می کند.

معناداری هر کلمه در واقع به نمادهای قراردادی هر زبان اشاره دارد و افراد با کلمه های معنادار مشترک، به انتقال باور ها و تفکرشان در محیط می پردازند.
ما می توانیم جملات یک داستان و یا یک گفته را به شکل های مختلف و با ترکیبات گوناگون کلمات معنادار نوشته و یا بیان کنیم تا درک شوند. مرحله تک کلمه ای که در حدود سن ۱۲ ماهگی آغاز می شود، می تواند شروع شکل گیری ارتباط اولیه شناختی و درکی فرد باشد. پس لزوم درک و شناخت کلمات معنادار برای شروع یک زبان ارتباطی مشترک، اولین مقدمه شکل گیری زبان است.

چگونه فرد به درک معنای کلمات می رسد می تواند به شکل های مختلف در محیط فرد اتفاق بیفتد؟
یک پاسخ ساده به این سوال این است که، اطرافیان هنگام پدیدار شدن یک شیء یا عمل، نام آنها را بر زبان می آورند اما زمانیکه تجربه این یادگیری به هر نحوی دچار اشکال شود و فرد را از یادگیری طبیعی در محیط محروم سازد، نیاز به برجسته کردن همان مفاهیم قادر است روند یادگیری را دوباره باز گرداند.
در هر سیستم زبانی، یادگیری با توجه بر تجربیات فرد اتفاق می افتد و این تجربیات با توجه به نوع ارائه در محیط می تواند یادگیری را آسان یا سخت نماید. پس در چهارچوب یادگیری زبان، سیستم یادگیری اولیه زبان، یعنی شناخت معنادار ارتباطی؛ لزوم استفاده از ابزار، نرم افزار ها و … را با داشتن مشخصه هایی مانند جذاب و قابل درک بودن، برای افراد توجیه می کند.

📍نرم افزارgrammar training شامل مجموعه هايي شناختي و افزايش توانايي هاي توصيفي در زمينه هاي زير قابل استفاده مي باشد:

❇️آموزش فاعل
آموزش ضمایر و اسامی که، نقش فاعل در ساختار گفتار و زبان دارند.

❇️آموزش فعل
آموزش بیش از ۷۰ فعل ساده تک بخشی پرکاربرد در گفتار روزانه همراه با پخش صدا و ضبط صدا توسط درمانگر در زمان های: گذشته، حال، آینده، استمراری، امر و نفی همه این زمان ها و صرف در ضمایر ۶ گانه، (من، تو، او، ما، شما، آنها) در ۴ رسانه پخش: (فیلم، انیمیشن، نقاشی و عکس) و همچنین قابلیت تغییر آنها.

❇️آموزش مالکیت
آموزش مفهوم مالکیت با تعریف علایم و صرف در ضمایر ۶ گانه با قابلیت تغییر عکس و صدا برای هر مراجع توسط درمانگر.

❇️داستان
۲۵داستان ساده تصویری، جهت تعمیم و کاربرد موارد آموزش داده شده در گفتار توصیفی و داستانی

❇️قابلیت توسعه
جهت افزایش مهارت ها در قسمت های ۳ گانه قبل توسط درمانگر برای افزایش مهارت و تعمیم

📍تنها نرم افزار موجود جهت آموزش ساختار دستور زبان فارسی.

📌📍 اين نرم افزار گفتاردرماني در توانمندسازي كودك بيرجند موجود است
@empoweringkidclinic